Pointes du Midi - Francúzsko, 8.2.2004

Dňa 8.2.2004 sa vo francúzskom Le Grand Bornand uskutočnilo finále Európskeho pohára družstiev v skialpinizme a zároveň ďalšie kolo Svetového pohára družstiev. V mužskej kategórii sa na stupne víťazov dostali len skialpinisti z Talianska. Miro Leitner a Peter Svätojánsky skončili na 10. mieste. V ženách zvíťazili Švajciarky Catherine Mabillard a Cristina Favre-Moretti.

Slovenskí skialpinisti splnili svoje predsavzatie

Naša skialpinistická dvojica, Miroslav Leitner a Peter Svätojánsky, obsadila v nedeľu v 2. kole Svetového pohára dvojíc vo francúzskom Le Grand Bornand 10. miesto. Zdá sa, že skorší príchod do dejiska pretekov obom pretekárom prospel. Za víťaznou talianskou dvojicou Guido Giacomelli-Mirco Mezzanotte zaostali 6 min. 19 s a získali tak 62 bodov do Svetového pohára.
Celkovo sa preteku zúčastnilo 69 dvojíc z 9 krajín, po prvý krát štartovali reprezentanti z Velkej Británie. Prekvapivo neštartovala favorizovaná francúzska dvojica Brosse-Gignoux, nakoľko Brosse si tento týžden na tréningu natiahol šľachu na kolene. Počasie bolo premenlivé, relatívne teplé. Trať mala prevýšenie 2 100 m a kvôli lavínovému nebezpečenstvu viedla prevažne v nižších polohách. Najbližšie bodované preteky budú 28. 2. v Andore a od 2. do 6. marca Majstrovstvá sveta v Španielsku.